Skoleleder

Søren Fossdal Hesselberg

Mail: sfh@vestermosefriskole.dk

Tlf: 24 90 88 99

Viceskoleleder

Anne Kathrine Skyum Larsen

Underviser i fysik/kemi

Mail: ksl@vestermosefriskole.dk

Børnehaveklasseleder

Trine Christiansen 

Mail: trine@vestermosefriskole.dk

Lærer

Anne Christiansen

Klasselærer i 4. og 5. klasse og underviser i dansk i 2. 4. og 5. klasse

Lærer

Bent Hyltoft 

Underviser i matematik i 5. 7. og 8. klasse, idræt og core i 5. klasse og natur i praksis i 5. klasse

Lærer

Dennis Hardt

Underviser i matematik i 6. og 9. klasse, tysk i 6. 7. 8. og 9. klasse samt idræt og core i 9. klasse

Lærer

Ditte Thorup-Erichsen

Klasselærer i 6. klasse og underviser i dansk og kulturfag i 6. klasse samt natur i praksis i 7. 8. og 9. klasse

Lærer

Else Wie Vind-Andersen

Underviser i naturfag i 7. 8. og 9. klasse, matematik og natur i praksis i 4. klasse samt idræt i 6. klasse

Lærer

Emilie Møller Sørensen

Klasselærer i 9. klasse og underviser i dansk i 9. klasse, engelsk i 5. 6 og 7. klasse, fortælling i 5. og 6. klasse samt core i 8. klasse

Lærer

Line Sørensen

Klasselærer i 8. klasse og underviser i dansk, engelsk og idræt i 8. klasse, kulturfag og engelsk i 9. klasse samt  fortælling og engelsk i 4. klasse

Lærer

Maria Grønbech Willumsen

Klasselærer i 1. klasse og underviser i dansk, idræt, engelsk og yoga i 1. klasse, idræt og engelsk i 2. klasse samt engelsk i 3. klasse

Lærer

Mette Sækmose Lykkegaard

Lærer

Søren Bendtsen

Klasselærer i 2. klasse og underviser i matematik og natur i praksis i 2. klasse.

Lærer

Sinnet Krustrup

Lærer

Thomas Damgaard

Klasselærer i 3. klasse og underviser i matematik, fortælling og natur i praksis i 3 klasse, samt matematik og natur i praksis i 1 klasse

Lærer

Ulla Hass Hansen

Klasselærer i 7. klasse og underviser i dansk, idræt og core i 7. klasse, dansk og idræt i 3. klasse samt core i 4. og 6. klasse

Skolepædagog

Christina Davidsen

Vikarer i skolen

Daniel Alstrup Shachram
Jonas Victor Kirk
Mathilde Berner
Signe Grønkvist Olsen